Ανακοίνωση προσωρινών πινάκων μορίων μεταθέσεων

Σας γνωστοποιούμε τους πίνακες με τα μόρια μετάθεσης των εκπαιδευτικών που ανήκουν οργανικά στη Δ.Π.Ε. Ζακύνθου και ζητούν μετάθεση: 1) από περιοχή σε περιοχή, 2) από περιοχή σε περιοχή σε ΣΜΕΑΕ/ΕΕΕΕΚ 3) από περιοχή σε περιοχή εκπαιδευτικών με εξειδίκευση στην ΕΝΓ και Braille, 4) σε ΚΕΔΑΣΥ, 5) από περιοχή σε περιοχή ΕΕΠ_ΕΒΠ, για το σχολικό έτος 2023-2024, τα οποία αναρτώνται στα γραφεία της Διεύθυνσης Π.Ε. Ζακύνθου και στην ιστοσελίδα της.

Επισυνάπτονται:

1) Πίνακας μορίων μετάθεσης από περιοχή σε περιοχή
2)Πίνακας μορίων μετάθεσης από περιοχή σε περιοχή σε ΣΜΕΑΕ/ΕΕΕΕΚ
3)Πίνακας μορίων μετάθεσης από περιοχή σε περιοχή εκπ/κών με εξειδίκευση στην ΕΝΓ και Braille
4)Πίνακας μορίων μετάθεσης σε ΚΕΔΑΣΥ
5) Πίνακας μορίων μετάθεσης από περιοχή σε περιοχή ΕΕΠ_ΕΒΠ

Επισημαίνεται ότι δεν προβλέπεται από τις κείμενες διατάξεις ανακοίνωση πινάκων με τα στοιχεία των αιτούντων μετάθεση σε Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης. Οι μεταθέσεις στα σχολεία αυτά πραγματοποιούνται βάσει προσόντων και όχι μοριοδότησης.