Ενημέρωση για ανάληψη υπηρεσίας (ή μη) αναπληρωτών εκπαιδευτικών

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ_ΓΙΑ_ΑΝΑΛΗΨΗ_ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ_ΑΝΑΠΛΗΡ_ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ.docx

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ_ΓΙΑ_ΜΗ_ΑΝΑΛΗΨΗ_ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ_ΑΔΕΙΕΣ_ΑΝΑΠΛ.doc

• Αίτηση-Δήλωση προτιμήσεων στο ΟΠΣΥΔ για τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες από τους υποψηφίους την Παρασκευή 2 Σεπτεμβρίου 2022.
  • Προθεσμία ανάληψης υπηρεσίας στις σχολικές μονάδες/ΚΕΔΑΣΥ από τη Δευτέρα 5 έως και την Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου 2022.
  • Αναλυτικές οδηγίες για δήλωση σχολείων, ανάληψη υπηρεσίας κ.τ.λ. στο https://www.minedu.gov.gr/anaplirotes

Παρακαλούνται οι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί που δεν υπηρετούσαν κατά το σχολικό έτος 2021-2022 στη Διεύθυνση Π.Ε. Ζακύνθου, να προσκομίσουν το Ατομικό Δελτίο Κατάταξης Υπαλλήλου (Α.Δ.Κ.Υ.) ή την τελευταία Απόφαση Χορήγησης Μισθολογικού Κλιμακίου, έτσι ώστε η μισθοδοσία του Σεπτεμβρίου να γίνει με το πραγματικό Μ.Κ. σας και όχι με το εισαγωγικό (Μ.Κ. 1).

Οι εκπαιδευτικοί που υπηρετούσαν στη Διεύθυνση μας κατά την περσινή σχολική χρονιά θα πληρωθούν κανονικά με το Μ.Κ. που κατείχαν κατά το τέλος της χρονιάς.